Az amerikai légitársaságok a költségek ugrásszerű növekedései miatt növelik a feladott poggyászok díját, komoly árat fizethetnek az utasok. A hasonló légiközlekedési lépések általában Európában is hamar megjelennek.
Együttesen emelték fel a hangjukat az AT&T és a Verizon új, a repülőterek mellett felállított 5G-állomásokkal szemben a nagy amerikai utas- és teherszállító légitársaságok vezetői, szerintük ugyanis ez az irány válságot hoz el a légiközlekedésben – számol be a hírről a Reuters.
Nem igazán találtak magukra a légitársaságok részvényei, annak ellenére, hogy a nemzetközi részvénypiacok ismét egyre erősebbnek tűnnek. A pandémia legrosszabb hullámai utáni kilábalás elhúzódása miatt egyre csökkennek a befektetők reményei és még a legnagyobb intézmények is nyomás alatt tartják ezeknek a papíroknak a piacát. A technikai elemzés által meghatározott utolsó támaszok most olyanok, mint egy túlságosan rövid kifutópálya, aminek a végén egy szakadék várja a repülőgépeket - és az árfolyamokat. Így továbbra is inkább a short oldalnak adnak jó lehetőséget ezek a részvények, főként ha az aktuális támasz szintek elesnek a következő napokban.
Egymás után adták ki csütörtök délután a figyelmeztetéseket a legnagyobb amerikai légitársaságok, elsősorban arra vonatkozóan, hogy a koronavírusos esetszámok megugrása miatt jelentősen visszaestek a foglalásaik, ezért nem fogják tudni tartani az adott időszakra vonatkozó előrejelzéseiket.
Az üzemanyagszállítmányok késlekedése miatt egyes járatainak leállítására kényszerülhet az American Airlines. A légitársaság azt kéri a kisebb repülőterektől, illetve a pilótáktól, hogy ahol lehetséges, takarékoskodjanak az üzemanyaggal. Az amerikai légitársaságok a belföldi utazási kereslet váratlanul gyors helyreállása miatt munkaerőhiánnyal is küzdenek.
A kaliforniai egyetem professzora, Ivo Welch vizsgálta meg a Robinhood platformján elérhető széleskörű adatok alapján, hogy a kisbefektetők milyen részvényeket részesítettek előnyben az elmúlt két évben, illetve mutattak-e hasonlóságot viselkedésükben. Azt is megállapította a tanulmány, hogy a kisbefektetők a piacot is sikeresen megverték.
Októbertől ismét véghez vihetnek leépítéseket jelen állás szerint az állami mentőcsomagban részesült amerikai légitársaságok. Az American Airlines be is jelentett egy 19 ezer fős leépítést.
Az atlantai székhelyű Delta Air Lines pilótaállományának hatodát, 1941 személyt bocsát el októberben - hangzott el a vállalat hétfői, alkalmazottakhoz szóló jelentésében, ami a koronavírus válság légiközlekedési ágazatra gyakorolt drasztikus hatását és a légi közlekedés iránti kereslet komoly visszaesését taglalta.
Az American Airlines pénteken bejelentette, július elsejétől újraindítja minden repülőjáratát - írja a CNBC.
Az American Airlines árfolyama rekord mértékben emelkedett csütörtökön, ráadásul rekord magas volumen mellett, ezzel vezette az légitársaság szektor tegnapi raliját az amerikai tőzsdéken. Az emelkedés elsősorban annak volt köszönhető, hogy a társaság bejelentette, hogy növeli a kapacitásait annak fényében, hogy a koronavírus-válság nehezén már túl vagyunk.
Teljesen kiszállt a légitársaságokból Warren Buffett, ez a mostani válság már az omahai bölcsnek is sok volt. A nagy amerikai légitársaságok utasforgalma 95 százalékkal csökkent, milliárdos veszteségeket könyveltek el, égetik a készpénzt és hitelekért, állami mentőövekért állnak sorba. Ennek ellenére az egyik amerikai brókercég vezetője arról számolt be, hogy a lakossági befektetők még vették áprilisban a légitársaságok papírjait, ami szöges ellentétben áll Buffett lépésével.
Csak minden hosszú távú járatát leállítja az American Airlines március 16-tól a csökkent kereslet és a világszerte bevezetett utazási korlátozások miatt – írja a Reuters.
Egymás után teszik közzé a koronavírus lehetséges hatásairól szóló közleményeiket a világ légitársaságai. A pontos pénzügyi hatások egyelőre beláthatatlanok, a légitársaságok igyekeznek költségeket lefaragni és megőrizni a likviditásukat.
Jelentős eséseket láthattunk a pénteki kereskedés első felében az amerikai tőzsdéken, amelyeket csak részben sikerült ledolgozniuk a vezető tengerentúli részvényindexeknek a zársára. Az esés hátterében döntően az állt, hogy a vártnál jobb amerikai munkaerőpiaci adatok sem tudták enyhíteni a koronavírus globális terjedésével együtt kialakult részvénypiaci eladói nyomást. Az olaj világpiaci ára is hatalmasat zuhant annak hatására, hogy nem tudott megállapodni az OPEC+, az arany viszont nagyot ralizott a héten.
2018 végén nagyot szólt, amikor megírtuk, hogy az OTP piaci értéke már nagyobb, mint a második legnagyobb német banké. Most az OTP már közel kétszer akkora, mint a Commerzbank, és több ismert külföldi nagyvállalatot is maga mögé utasított, nagyobb, mint a Renault, a Carrefour vagy az American Airlines.
Azzal vádolják az American Airlines egyik szerelőjét, hogy szándékosan szabotálta egy repülőgép navigációs rendszerét júliusban. Szerencsére nagy katasztrófa nem történt, viszont a gép nem tudott felszállni. Az alkalmazottat kirúgták, majd a hatóságok őrizetbe vették.
Az új védelmi miniszter személye is megvan.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Jack Teixerát 15 év börtönre ítélték.
A Gránit Alapkezelő szakértőivel beszélgettünk.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?
Mit tehet a kormány?
Hallgasd meg az előzetest már most!